Mikołajki w Domu dla Matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Kielcach

06.12.2022 kolejny raz odwiedziliśmy Dom Samotnej Mamy w Kielcach, aby podarować maluszkom mikołajkowe upominki, a mamy wesprzeć środkami czystości, chemią i środkami higieny dla dzieci. Placówka została przez nas zaopatrzona równiez w komputer przenośny, z którego mogą korzystać na miejscu mamy i starsze dzieci. W dzisiejszych czasach wszystkie niezbędne informacje, czy załatwianie spraw urzędowych odbywa się drogą cyfrową, dlatego sprzęt ten bardzo ułatwi powrót do normalności mamom, jak również wesprze edukacje dzieci, gdzie wiele prac domowych wymaga korzystania z internetu. Przy okazji wizyty porozmawialiśmy z Panią Dyrektor i kadrą pracowniczą na temat bierzących potrzeb placówki, sytuacji życiowej poszczególnych Mam, pomysłach na aktywizację zawodową i ocenę zakresu prac remontowych, które sfunkcjonalizują mieszkanie w Domu Samotnej Mamy.

Poznaliśmy wspaniałe mamy i ich cudowne dzieciaczki, które przebywają w placówce. Dom daje im poczucie bezpieczeństwa, dba o potrzeby materialne jak również emocjonalne, co udało nam się zaobserwować podczas wizyty. Cieszymy się bardzo, że takie miejsca w Polsce są i możemy je wspierać.