O Nas

Nasza Historia, w skrócie

Zaczeło się od wielkiej potrzeby pomocy

Niesienie pomocy innym zawsze było mi bardzo bliskie i stanowiło ważny aspekt mojego życia. To cudowne uczucie, gdy jesteś w stanie zrobić coś dla drugiego człowieka. Gdy to właśnie Twoje dwie ręce podarowały komuś nowe, lepsze życie lub Twoje działania wyzwoliły w drugiej osobie chęć do walki, do pracy, do niegodzenia się na niekiedy okrutny los. Każdy z nas posiada w sobie niespożyte zasoby energii, jednak nie każdy ma to szczęście spotkać na drodze dobre osoby, które pomogą mu w jej wyzwoleniu. Ja miałam tę możliwość i chciałabym przekazać ją dalej. Szczególnie, że sama tego doświadczyłam. Byłam samotną mamą, która szukała pomocy. Wiem, z czym mierzą się takie kobiety i jakie uczucia im towarzyszą. Mi udało się wyjść z trudnej sytuacji. Teraz chcę pomóc innym, ale nie tylko wspierając finansowo. Ważne jest też wsparcie niematerialne, wskazanie możliwości oraz pomoc w odnalezieniu motywacji do działania. Właśnie dlatego powstała Fundację Embrace. Aby dawać szanse, pokazywać, że można, inspirować, motywować, rozwijać przez organizowane warsztaty, kursy, szkolenia i spotkania, ale też oferować wsparcie prawne, psychologiczne i doradztwo od najlepszych specjalistów. Udało mi się poznać i zrzeszyć kobiety, które miały podobne wartości i od początku 2022 roku działamy razem dla innych kobiet.

Członkinie Zarządu

Magdalena Ciszewska 

Założycielka

Izabela Kamińska

Członkini Zarządu

Aleksandra Bacańska 

Członkini Zarządu

Dominika Marzec 

Członkini Zarządu

Nasza Misja

Działamy w oparciu o dwa filary – organizując wsparcie materialne, czyli rzeczowe i finansowe, a także mentalne. Naszą misją jest oferowanie pomocy w szerokim zakresie. Opartej nie tylko na chęci poprawy warunków życiowych, naszych podopiecznych, ale także zapewnienia im wsparcia, szerzenia wiedzy, motywowania oraz kształtowania świadomości kobiet co do możliwych ścieżek samorozwoju i poprawy własnej sytuacji. 

Aby osiągać nasze cele i wspomagać wybrane inwestycje organizujemy zbiórki oraz wydarzenia. Pierwsza forma pozwala nam gromadzić środki na poszczególne, wybrane przez użytkowników inicjatywy. Z kolei wydarzenia to forma budowy wokół fundacji społeczności kobiet, które aktywnie angażują się w jej działania i wspierają na różnych poziomach.

Chcesz zostać wolontariuszem

Wspaniale, przyłącz się do nas!

Magdalena Ciszewska 

Z wykształcenia fizjoterapeuta i kosmetolog. W przeszłości współwłaścicielka firmy usługowo-eventowej oraz restauracji.

Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Miłośniczka intensywnego wysiłku fizycznego, wspinaczki ściankowej oraz horrorów.

Zawód fizjoterapeuty i lata pracy w rehabilitacji geriatrycznej, udowadniają, że niesienie pomocy oraz wspieranie drugiego człowieka, nie tylko na szczeblu medycznym, ale również w trudnych sytuacjach życiowych zawsze było jej bliskie.

Poza pracą zawodową współpracowała m.in. z fundacją w Kielcach wspierającą aktywizację oraz poprawę jakości życia osób starszych. Ze względu na własne doświadczenia, dziś koncentruje się i stawia na kobiety.

Za sprawą fundacji oraz jej inicjatyw chce nie tylko motywować, ale stwarzać im okazję i możliwości do sięgnięcia po lepsze jutro.

Izabela Kamińska

Izabela „Zuu”, licencjonowany kierowca wyścigowy, członkini zespołu rajdowo-wyścigowego R4RACING , cykliczna uczestniczka Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski ( 4 miejsce).

W przeszłości przez dekadę związana z branżą gastronomiczną, stworzyła i przez siedem lat prowadziła restaurację, następnie współtworzyła i prowadziła firmę zajmującą się importem i promocją ekologicznej żywności z sektora premium. Propagatorka zdrowej kuchni, autorka artykułów o tematyce dietetycznej i zdrowotnej.

Miłośniczka psów pracujących, właścicielka dwóch nieustannie szkolonych Cane Corso, Mama dwójki wspaniałych dzieciaków.

Aleksandra Bacańska

Wieloletnim praktyk biznesu, lingwistka, nauczycielka i tłumaczka języka angielskiego. Założycielka Instytutu Szkoleń i Ogólnopolskiego Biura Tłumaczeń Highline, który prowadzi od blisko 15 lat. Ceni sobie rozwój i poszerzanie swoich kompetencji. Na przestrzeni swojej kariery zawodowej uczestniczyła w wielu światowych konferencjach dla przedsiębiorców. Na co dzień zarządza zespołami i tworzy struktury firm współpracujących.

Możecie znać ją także z serialu TVN “Szkoła” lub Instagrama, gdzie na swoim profilu uczy i zachęca swoich obserwatorów do rozwijania i doskonalenia umiejętność językowych oraz przełamywania bariery w posługiwaniu się językiem.

Fundacja Embrace jest przedłużeniem jej działalności zawodowej. Wielokrotnie jako prelegent na konferencjach wypowiadała się na temat metodologii nauczania i aktywizacji zawodowej kobiet. Teraz swoje doświadczenie wykorzystuje, tworząc i organizując inicjatywy fundacyjne.

Jej motto - „Z językami wszędzie jesteś w domu".

Dominika Marzec 

Właścicielka dwóch krakowskich firm z branży deweloperskiej i meblarskiej. Od kilkunastu lat z sukcesem zarządza rodzinnymi biznesami. Umiejętności managerskie zdobywała podczas studiów w Londynie i wykorzystywała pracując przez 6 lat jako menedżerka restauracji.

Idea pomagania jest jej bliska. Nie tylko od lat wspiera różne inicjatywy prywatnie i z ramienia firm, ale kiedyś sama myślała o założeniu fundacji. Teraz swoje marzenie realizuje w Embrace pomagając innym kobietom i dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Prywatnie żona z 20-letnim stażem oraz mama dwóch synów. Miłośniczka podróży, nowych wyzwań i poznawania ludzi.