Grota solna dla Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa"

Niekiedy są inicjatywy, które mogą wydawać się trudne do zrealizowania ze względów organizacyjnych czy finansowych. Niemniej jednak to świadomość ich ogromnej przydatności i wartości jest tym, co napędza naszą determinację do kontynuowania pracy nad nimi.

Tak było podczas budowy groty solnej z tężnią solankową dla dzieci z ośrodka specjalistyczno-terapeutycznego pod Kopcem w Krakowie.

Dla Fundacji Embrace wizja przewyższa aktualne wyzwania!

23 sierpnia wspólnie z dyrektorem Jarosławem Chodorowski otworzyliśmy miejsce, dzięki któremu korzystać będą mogli nie tylko podopieczni tego ośrodka, ale i również ok. 100 dzieci z 8 placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Parkowa w Krakowie.

Czyste, zjonizowane powietrze wdychane w grocie pozwala zregenerować układ oddechowy i zwiększyć komfort oddychania. Wpływa również na nawilżenie śluzówki nosa i łagodzeniu stanów zapalnych oraz alergii. Tym samym, dzieci w znacznie mniejszym stopniu będą narażone na zachorowania i infekcję w przyszłości. Prowadzi to do zmniejszenia ilość zarażeń między podopiecznymi oraz mniejszego obciążenia finansowego związanego z zakupem leków przez dom dziecka.

Seans w grocie solnej ma również silne działanie relaksacyjne, które pomoże dzieciom złagodzić stres, napięcie nerwowe oraz poprawić nastrój, co ma zbawienne działanie w tak często spotykanych zaburzeniach nerwicowych, czy depresyjnych u dzieci i nastolatków.

 Wierzymy, że to miejsce stanie się azylem spokoju i zdrowia, przyczyniając się do ogólnego dobrostanu dzieci z domów dziecka w Krakowie.

Tego dnia dostarczyliśmy także placówce komplety zeszytów na nadchodzący rok szkolny. Dla najmłodszych podopiecznych przygotowaliśmy ubranka, bidony, śliniaczki i wiele innych akcesoriów codziennego użytku.

Pieniądze na budowę groty solnej z tężnią solankową zabraliśmy podczas tegorocznej edycji Charity Event 2023 w Ostrzeszowie. Już niedługo odbędzie się kolejna edycja, dając nam kolejną szansę, by kontynuować naszą misję wspierania tych, którzy tego potrzebują.

Otwarcie groty solnej

NAJNOWSZE INICJATYWY