Grota solna dla Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa"

Niekiedy są inicjatywy, które mogą wydawać się trudne do zrealizowania ze względów organizacyjnych czy finansowych. Niemniej jednak to świadomość ich ogromnej przydatności i wartości jest tym, co napędza naszą determinację do kontynuowania pracy nad nimi.

Tak było podczas budowy groty solnej z tężnią solankową dla dzieci z ośrodka specjalistyczno-terapeutycznego pod Kopcem w Krakowie.

Dla Fundacji Embrace wizja przewyższa aktualne wyzwania!

23 sierpnia wspólnie z dyrektorem Jarosławem Chodorowski otworzyliśmy miejsce, dzięki któremu korzystać będą mogli nie tylko podopieczni tego ośrodka, ale i również ok. 100 dzieci z 8 placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Parkowa w Krakowie.

Czyste, zjonizowane powietrze wdychane w grocie pozwala zregenerować układ oddechowy i zwiększyć komfort oddychania. Wpływa również na nawilżenie śluzówki nosa i łagodzeniu stanów zapalnych oraz alergii. Tym samym, dzieci w znacznie mniejszym stopniu będą narażone na zachorowania i infekcję w przyszłości. Prowadzi to do zmniejszenia ilość zarażeń między podopiecznymi oraz mniejszego obciążenia finansowego związanego z zakupem leków przez dom dziecka.

Seans w grocie solnej ma również silne działanie relaksacyjne, które pomoże dzieciom złagodzić stres, napięcie nerwowe oraz poprawić nastrój, co ma zbawienne działanie w tak często spotykanych zaburzeniach nerwicowych, czy depresyjnych u dzieci i nastolatków.

 Wierzymy, że to miejsce stanie się azylem spokoju i zdrowia, przyczyniając się do ogólnego dobrostanu dzieci z domów dziecka w Krakowie.

Tego dnia dostarczyliśmy także placówce komplety zeszytów na nadchodzący rok szkolny. Dla najmłodszych podopiecznych przygotowaliśmy ubranka, bidony, śliniaczki i wiele innych akcesoriów codziennego użytku.

Pieniądze na budowę groty solnej z tężnią solankową zabraliśmy podczas tegorocznej edycji Charity Event 2023 w Ostrzeszowie. Już niedługo odbędzie się kolejna edycja, dając nam kolejną szansę, by kontynuować naszą misję wspierania tych, którzy tego potrzebują.

Otwarcie groty solnej

Embrace to fundacja powstała od kobiet dla kobiet. Jej wiodącym celem jest udzielanie wsparcia oraz organizowanie pomocy kobietom w trudnej sytuacji życiowej, samotnie wychowującym dzieci, a także placówkom, które na co dzień zrzeszają i pomagają kobietom, które znalazły się na życiowym zakręcie. Działamy dla nich i dla ich dzieci, bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, a szczęśliwe dziecko to szczęśliwa mama. 

Dane kontaktowe

Wesprzyj Naszą Fundację.

PKO BP w Krakowie: 12 1020 2892 0000 5102 0794 0028  |  Dla wpłacających z zagranicy kod SWIFT: BPKOPLPW

Website by Rexton Group